Εκπαιδευτικές

Φίλτρο Τίτλου     Προβολή #
# Τίτλος άρθρου
1 Συμμετοχή Ε΄Τάξης σε πρόγραμμα αειφόρου ανάπτυξης ΚΠΕ Ιεράπετρας - Νεάπολης
2 Ημερίδα Συντονίστριας Εκπ/κού Έργου ΠΕ70-11ης Ενότητας Λασιθίου κ. Μαρίας Πρατσίνη "Ομαλή μετάβαση με όχημα τη γλώσσα από το νηπιαγωγείο στην Α΄ τάξη"
3 Ημερίδα Συντονίστριας Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ70-11ης Ενότητας Λασιθίου κ. Μαρίας Πρατσίνη «Νέο διδακτικό υλικό Μαθηματικών Ε΄ Δηµοτικού – ∆ιδακτικές προεκτάσεις»
4 Θεματικό δίκτυο : "Ασφάλεια στο Διαδίκτυο"
5 Συμμετοχή του 1ου Δημοτικού Σχολείου Ιεράπετρας στον 2ο Πανελλήνιο διαγωνισμό Scratch
6 ΕΝ-ΔΙΑΦΕΡΩ-ΜΑΙ ή ΕΝΔΙΑ-ΦΕΡΟΜΑΙ - Πρόγραμμα Ψυχικής υγείας- Κοινωνικής-Συναισθηματικής ανάπτυξης. Τμήμα: Ε1
7 Διαδραστική παρέμβαση "Ασφαλής Συμπεριφορά στο Νερό" Σχολ.Συμβ. κ.Α.Κατσαγκόλη
8 Συλλογική Συνθετική Εργασία "Το Φρούριο Καλές Της Ιεράπετρας" - Τμήμα Ε2
9 «Αξιοποίηση Του Διαδραστικού Πίνακα Με Τη Χρήση Εκπαιδευτικών Λογισμικών Στις Δύο Πρώτες Τάξεις Του Δημοτικού. Σύγχρονη Διδακτική Προσέγγιση»
10 Προσφορά Βιβλίων Για Τη Δανειστική Μας Βιβλιοθήκη Από Την Library4All

<< Έναρξη < Προηγούμενο 1 2 Επόμενο > Τέλος >>