Αρχική σελίδα Ανακοινώσεις Επιμορφωτική Ημερίδα "Η διδασκαλία της Γλώσσας και των Μαθηματικών στη Β΄Τάξη" Σχολ. Συμβούλου 2ης Εκπ/κης Περιφέρ. Ν. Λασιθίου κ. Γιάννη Γρηγοράκη 21-3-2013

2013-03-21 08.46.35

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών συναντήσεων με τους Εκπαιδευτικούς Π.Ε. της 2ης Εκπ/κής Περιφέρειας Ν/ Λασιθίου,  πραγματοποιήθηκε Επιμορφωτική Ημερίδα την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2013 από 8:00 ? 14:00 στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Ιεράπετρας με θέμα: «Η Διδασκαλία της Γλώσσας και των Μαθηματικών στη Β΄ τάξη». Την ημερίδα παρακολούθησαν όλοι οι εκπαιδευτικοί της Β΄ τάξης των 4/θεσίων και άνω Δημοτικών Σχολείων και οι εκπαιδευτικοί της Α΄- Β΄ τάξης των 3/θεσίων Δημοτικών Σχολείων της 2ης Εκπ/κής Περιφέρειας Ν. Λασιθίου.

Εισηγητές στην ημερίδα ήταν ο κ. Περικλειδάκης Γεώργιος, Σχολικός Σύμβουλος / Προϊστάμενος Επιστημονικής Καθοδήγησης Π/θμιας Εκπ/σης Κρήτης και ο κ. Γρηγοράκης Ιωάννης, Σχολικός Σύμβουλος 2ης Εκπ/κής Περιφέρειας Ν. Λασιθίου.

Δευτέρα