Συμμετοχή Σε Εκδήλωση Για Την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού Και Του Προγράμματος Kid?s Athletics

Το 1ο Δημοτικό Σχολείο Ιεράπετρας συμμετείχε σε αθλητική εκδήλωση, τη Δευτέρα 6 Οκτωβρίου 2014 και ώρα 9.00 ? 13.30, στο Βουζουνεράκειο Στάδιο, στο πλαίσιο της  θεσμοθετημένης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού και του προγράμματος Kid?s Athletics.

Την εκδήλωση διοργάνωσαν ο Σχολικός Σύμβουλος Φυσικής Αγωγής Ηρακλείου ? Λασιθίου, Α. Κατσαγκόλης  και ο Σχολικός Σύμβουλος της 2ης Εκπ/κής Περιφέρειας Π.Ε. Λασιθίου, Ιωάννης  Γρηγοράκης  σε συνεργασία με τον Δήμο Ιεράπετρας, τη Δ/νση Α/θμιας Εκπ/σης Λασιθίου, τον Περιφερειακό υπεύθυνο του προγράμματος Kid?s Athletics και την Ομάδα Φυσικής Αγωγής Δ/νσης Β/θμιας Εκπ/σης Λασιθίου.

Τετάρτη